Johan Petter Johansson Triplex

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, omkring 1930/40-tal, vitlackerade teleskoparm samt vinklingsbar skärm, längd 145-305 cm

HISTORIK
Modellen formgiven 1919

Skador: Bruksslitage/patina, funktion ej kontrollerad, vi ansvarar ej för funktion

784085

2020-06-16