Ljuskrona sengustaviansk stil

Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, stomme av mässing, slipade glasprismor, skål av blått glas, dekor av pinjekotte, 6 ljusarmar, diameter ca 55, höjd ca 70 cm

Skeva delar, enstaka prismor saknas, nagg på kupa (syns ej monterad), nagg kan förekomma

784244

2020-08-08