Ljuskrona sengustaviansk stil
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, stomme av mässing, slipade glasprismor, skål av blått glas, dekor av pinjekotte, 6 ljusarmar, diameter ca 55, höjd ca 70 cm
Skeva delar, enstaka prismor saknas, nagg på kupa (syns ej monterad), nagg kan förekomma
784244
2020-08-08