Bordslampa Louis Kalff
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LOUIS KALFF, bordslampa, för Philips, Holland, 1950-tal, mässing samt fot och skärm i rödlackerad metall, höjd ca 38
Ingår i temaauktionen "Sätt färg på ditt hem"
Fungerar enligt uppgift, SAV garanterar ej funktionen, slitage i form av mindre färgbortfall kring skärm
784446
2020-06-28