Bordslampa Louis Kalff

Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff
Bordslampa  Louis Kalff

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LOUIS KALFF, bordslampa, för Philips, Holland, 1950-tal, mässing samt fot och skärm i rödlackerad metall, höjd ca 38

Ingår i temaauktionen "Sätt färg på ditt hem"

Fungerar enligt uppgift, SAV garanterar ej funktionen, slitage i form av mindre färgbortfall kring skärm

784446

2020-06-28