Drakvalp av Wilhelm Kåge
Valmis
2020-06-18
784624
| Korkein tarjous | 17 500 SEK |
| Arviointi | 7 000 SEK |
WILHELM KÅGE (1889-1960): drakvalp, Argenta, Gustavsberg, ca 1940-tal, stengods, grön glasyr, signerad GUSTAVSBERG KÅGE, höjd ca 26, 33x30 cm
Ingår i temaauktionen Selected
Spricka samt lagning vid ena armen