Drakvalp av Wilhelm Kåge
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960): drakvalp, Argenta, Gustavsberg, ca 1940-tal, stengods, grön glasyr, signerad GUSTAVSBERG KÅGE, höjd ca 26, 33x30 cm
Ingår i temaauktionen Selected
Spricka samt lagning vid ena armen
784624
2020-06-18