Bordsur
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSUR, Frankrike, 1800-talets mitt, urtavlan märkt Mauretha Paris, upptill den sandalknytande Hermes, brons, delvis förgylld och patinerad, höjd ca 52, bredd 31 cm
Ingår i temaauktionen "Selected"
Funktionen garanteras ej, en originalskruv baktill fattas,nyckel och pendel saknas, bruks och åldersrelaterat slitage
784635
2020-06-18