Stolar och bord rotting
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR och BORD, 1900-tal, 1 par stolar, frankrike, stomme av böjträ, flätad rygg och sits, 1 bord, etikettmärkt Brafab Sweden, underrede av böjträ, rund glasskiva, stolarnas sitthöjd ca 46, rygghöjd 76, bordets höjd ca 60, diameter 70 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, brott eller sprickor i flätning kan förekomma
784677
2020-06-20