Stolar och bord rotting

Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting
Stolar och bord rotting

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR och BORD, 1900-tal, 1 par stolar, frankrike, stomme av böjträ, flätad rygg och sits, 1 bord, etikettmärkt Brafab Sweden, underrede av böjträ, rund glasskiva, stolarnas sitthöjd ca 46, rygghöjd 76, bordets höjd ca 60, diameter 70 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, brott eller sprickor i flätning kan förekomma

784677

2020-06-20