1635 - Spargrisar

1635 - Spargrisar
1635 - Spargrisar
1635 - Spargrisar
1635 - Spargrisar
1635 - Spargrisar
1635 - Spargrisar

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

800 SEK

SPARGRISAR, 3 st, glaserat lergods,1 från Andersson & Johansson, Höganäs, 2 etikettmärkta Guldkroken, 1900-talets andra hälft, höjder 17, 27 och 55 cm, 2 av spargrisarna innehåller mynt

Bruksspår, största grisen med skador/lagningar

784688

2020-08-23