1462 - Saltglaserad tunna

1462 - Saltglaserad tunna
1462 - Saltglaserad tunna

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TUNNA, saltglaserat stengods, kaggemodell, 40 l, 1900-talets första hälft, höjd ca 68, Ø 50 cm

Bruksslitage

784736

2020-08-23