1769 - Karmstol barockstil
2020-08-23
784767
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KARMSTOL, barockstil, bonad, träskuren björk, klädsel i sammetstextil, 1800-/1900-tal, höjd ca 132, sitthöjd 40 cm
PROVENIENS: Rosendals slott, Skåne
Bruksslitage