1769 - Karmstol barockstil

1769 - Karmstol barockstil
1769 - Karmstol barockstil

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOL, barockstil, bonad, träskuren björk, klädsel i sammetstextil, 1800-/1900-tal, höjd ca 132, sitthöjd 40 cm

PROVENIENS: Rosendals slott, Skåne

Bruksslitage

784767

2020-08-23