1469 - Matbord 1800-tal

1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal
1469 - Matbord 1800-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

MATSALSBORD, bonad ek, svarvade ben, med 4 ej ursprungliga, fast monterade iläggsskivor fanerade i ek , 1800-talets andra hälft, höjd ca 74, 330 x 130 cm

Bruksslitage, märken, repor, bordet har senare bärkonstruktion och nya fasta långsidor

784781

2020-08-23