1469 - Matbord 1800-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
MATSALSBORD, bonad ek, svarvade ben, med 4 ej ursprungliga, fast monterade iläggsskivor fanerade i ek , 1800-talets andra hälft, höjd ca 74, 330 x 130 cm
Bruksslitage, märken, repor, bordet har senare bärkonstruktion och nya fasta långsidor
784781
2020-08-23