1473 - Stenbord Skåne

1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne
1473 - Stenbord Skåne

Klubbat för:

39 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

STENBORD, skiva av komstasten, underrede i ek med balusterformade ben i fotkryss, låda i sargen, 1700-/1800-tal, Skåne, höjd ca 78, 186 x 81 cm

Fanns på plats i Gamla Kassan före nuvarande ägaren

Bruks- och åldersrelaterat slitage, viss avslag

784807

2020-08-23