1636 - Stolar av klismostyp
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 3 st, av klismostyp, betsad mahogny, kraftigt svängt ryggstycke, svarvade framben, 2 med ursprunglig sits med spiralfjädrar, 1 renoverad med sadelgjord och ny klädsel, omkring 1800-talet mitt, möjligen Danmark, höjd 78, sitthöjd 45 cm
Bruksslitage, delvis renoverade
784881
2020-08-23