1636 - Stolar av klismostyp

1636 - Stolar av klismostyp
1636 - Stolar av klismostyp
1636 - Stolar av klismostyp
1636 - Stolar av klismostyp

Såld för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOLAR, 3 st, av klismostyp, betsad mahogny, kraftigt svängt ryggstycke, svarvade framben, 2 med ursprunglig sits med spiralfjädrar, 1 renoverad med sadelgjord och ny klädsel, omkring 1800-talet mitt, möjligen Danmark, höjd 78, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, delvis renoverade

784881

2020-08-23