933 - Porslin 1900-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
800 SEK
PORSLIN, 9 delar, bl a ytterfoder, Uppsala Ekeby, vas, Björn Wiinblad för Rosenthal, skål, Karin Björqvist för Gustavsberg och tillbringare, Hertha Bengstsson för Rörstrand, höjder upp till ca 30 cm
Bruksspår, nagg kan förekomma
784889
2020-08-22