"Witterhetsförsök"
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LINNERHIELM, HELENA MARIA: "Witterhetsförsök", Stockholm (A. Zetterberg) 1795, häfte, graverat titelblad, graverat dedikationsblad, "Dig", 26 graverade vinjetter av Jonas Carl Linnerhielm, 17 x 10,5 cm.
Dedikationsbladet ligger löst. Slitage, gulnad, mindre skador, ej fullständigt genomgången
784895
2020-06-26