"Witterhetsförsök"

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LINNERHIELM, HELENA MARIA: "Witterhetsförsök", Stockholm (A. Zetterberg) 1795, häfte, graverat titelblad, graverat dedikationsblad, "Dig", 26 graverade vinjetter av Jonas Carl Linnerhielm, 17 x 10,5 cm.

Dedikationsbladet ligger löst. Slitage, gulnad, mindre skador, ej fullständigt genomgången

784895

2020-06-26