Monterskåp

Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp
Monterskåp

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MONTERSKÅP, 1800-talets andra hälft, främre och övre delen går att lyfta, de främre sidostyckena går också att fälla ut, stomme i delvis färgylld brons med rik dekor i form av bla karyatider, nyckel finns, höjd ca 34 samt 46x32 cm

Ingår i temaauktionen "Selected"

Spår efter insats i form av små hål på bottenplattan, stort nagg på främre delens kant på ovansidan, bruks och åldersrelaterat slitage

784990

2020-06-18