"Witterhetsförsök"
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
800 SEK
LINNERHIELM, HELENA MARIA: "Witterhetsförsök", Stockholm (A. Zetterberg) 1795, häfte, graverat titelblad, 26 graverade vinjetter av Jonas Carl Linnerhielm, 17 x 10,5 cm.
Det graverade dedikationsblad "Dig" saknas, skador, fläckar, slitage. Ej fullständigt genomgången.
785041
2020-06-26