"Witterhetsförsök"

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

LINNERHIELM, HELENA MARIA: "Witterhetsförsök", Stockholm (A. Zetterberg) 1795, häfte, graverat titelblad, 26 graverade vinjetter av Jonas Carl Linnerhielm, 17 x 10,5 cm.

Det graverade dedikationsblad "Dig" saknas, skador, fläckar, slitage. Ej fullständigt genomgången.

785041

2020-06-26