Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, empirstil, 1800/1900-tal, bemålad plåt med kvinna med duva, hänklar i form av karyatider i förgylld brons, sockel i svart kalksten/marmor, senare skärm, höjd (utan skärm) ca 50 cm

Ingår i temaauktionen "Selected"

Funktionen garanteras ej, bruks och åldersrelaterat slitage

785052

2020-06-18