1374 - Stolar senempire/nyrokoko

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 12 st (8+4), betsad bok, svarvade framben, sits av flätad rotting, 8 st med originalsits, 4 renoverade med sadelgjord och stoppad textilklädd sits, 1900-talets första hälft, höjd ca 91, sitthöjd 46-48 cm

Bruksslitage

785054

2020-08-23