1374 - Stolar senempire/nyrokoko
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 12 st (8+4), betsad bok, svarvade framben, sits av flätad rotting, 8 st med originalsits, 4 renoverade med sadelgjord och stoppad textilklädd sits, 1900-talets första hälft, höjd ca 91, sitthöjd 46-48 cm
Bruksslitage
785054
2020-08-23