Bordsur
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets slut, krönt av figur i form av läsande flicka i bronserad zink, stomme i delvis förgylld brons, höjd ca 35, bredd 44 cm
En visare av, bruks och åldersreöaterat slitage, pendel och nyckel saknas, funktionen garanteras ej
785070
2020-06-22