Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets slut, krönt av figur i form av läsande flicka i bronserad zink, stomme i delvis förgylld brons, höjd ca 35, bredd 44 cm

En visare av, bruks och åldersreöaterat slitage, pendel och nyckel saknas, funktionen garanteras ej

785070

2020-06-22