Gunnar Nylund figurin

Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin
Gunnar Nylund figurin

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

GUNNAR NYLUND, fågel, Rörstrand, chamotterat stengods, målad dekor i emaljfärger. Signerad G N i godset, Höjd 21 cm, längd 31 cm.

Ingår i temaauktionen "Selected"

Zustandsbeschreibung

Två nagg på sockeln

785090

2020-06-22