Gunnar Nylund figurin
Klubbat för:
3 800 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
GUNNAR NYLUND, fågel, Rörstrand, chamotterat stengods, målad dekor i emaljfärger. Signerad G N i godset, Höjd 21 cm, längd 31 cm.
Ingår i temaauktionen "Selected"
Zustandsbeschreibung
Två nagg på sockeln
785090
2020-06-22