1642 - Antika skärmaskiner

1642 - Antika skärmaskiner
1642 - Antika skärmaskiner
1642 - Antika skärmaskiner
1642 - Antika skärmaskiner
1642 - Antika skärmaskiner
1642 - Antika skärmaskiner

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SKÄRMASKINER, 2 st, bemålat gjutjärn, emalj, märkta Westfalia respektive Primus, tidigt 1900-tal, höjd 19, 34 x 33 respekive höjd 27, 49 x 32 cm

Zustandsbeschreibung

Bruks- pch åldersrelaterat slitage

785162

2020-08-23