Graal Eva Englund för Orrefors

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVA ENGLUND (1937-1998), skål, Orrefors 1975, Graal, dekor av rundlar mot blåtonad fond, svart fotklack, signerad ORREFORS Graal Nr 465-75 Eva Englund, höjd 5, längd ca 13,5 cm

Smärre slitage, en mindre fläck vit massa sitter undertill.

785231

2020-06-22