Graal Eva Englund för Orrefors
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EVA ENGLUND (1937-1998), skål, Orrefors 1975, Graal, dekor av rundlar mot blåtonad fond, svart fotklack, signerad ORREFORS Graal Nr 465-75 Eva Englund, höjd 5, längd ca 13,5 cm
Smärre slitage, en mindre fläck vit massa sitter undertill.
785231
2020-06-22