Kniv J. Marttiin
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JANNE MARTTIINI, kniv, Finland, fäste i masurbjörk, slida i skinn, bladet märkt "J. Marttiini, Finland, Lapinleuku", inskription samt datering 1977, längd ca 26 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor och märken på bladet
785281
2020-06-22