Kniv J. Marttiin

Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin
Kniv J. Marttiin

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JANNE MARTTIINI, kniv, Finland, fäste i masurbjörk, slida i skinn, bladet märkt "J. Marttiini, Finland, Lapinleuku", inskription samt datering 1977, längd ca 26 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor och märken på bladet

785281

2020-06-22