Stolar 2 st
Vollendet
2020-06-21
785363
| Höchstes Gebot | 12 000 SEK |
| Schätzwert | 15 000 SEK |
STOLAR, 2 st, snarlika, rokoko, 1700-talets andra hälft, målad, skuren dekor, genombrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben, lösa stoppade sitsar, sittshöjd 44/46 cm.
.
Åldersrelaterat slitage, sprickor, renoverade och kompletterade, senar klädsel samt målning