Stolar 2 st
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR, 2 st, snarlika, rokoko, 1700-talets andra hälft, målad, skuren dekor, genombrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben, lösa stoppade sitsar, sittshöjd 44/46 cm.
.
Åldersrelaterat slitage, sprickor, renoverade och kompletterade, senar klädsel samt målning
785363
2020-06-21