Stolar 2 st

Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st
Stolar 2 st

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

STOLAR, 2 st, snarlika, rokoko, 1700-talets andra hälft, målad, skuren dekor, genombrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben, lösa stoppade sitsar, sittshöjd 44/46 cm.
.

Åldersrelaterat slitage, sprickor, renoverade och kompletterade, senar klädsel samt målning

785363

2020-06-21