Taklampor Gert Nyström Fagerhult

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GERT NYSTRÖM, "Festival", taklampor, 3 st, Fagerhult 1960-70-tal, lackerad metallstomme, lösa hängande kupor av klarglas, höjd 40, diameter 60 cm

PROVENIENS: Söderklassikern Café String

Har ursprungligen hängt tillsammans, saknar några glaskupor, några upphängningskrokar avbrutna och saknas, några glaskupor med skador och nagg, ej funktionstestade SAV garanterar ej funktionen

785538

2020-07-11