Parti silver 26 delar

Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar
Parti silver 26 delar

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SILVER, 26 dlr, 1800-1900-tal, bestående av: bl. a. bägare, gräddkanna, sockerskål, såsslevar, bl. a. GAB, Eric Löfman, MGAB, Georg Jensen, Borgila, K. Anderson, höjder ca 2-14,5 cm, totalvikt ca 1325 g

Bruksslitage, varierande skick, några med gravyr

785596

2020-06-22