Carl Malmsten Hemmakväll C

Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C
Carl Malmsten Hemmakväll C

Klubbat för:

10 000 SEK

Arviointi

12 500 SEK

Kuvaus

CARL MALMSTEN, "Hemmakväll", fåtölj, 1900-talets mitt, brickmärkt Carl Malmsten AB O.H. Sjögren, klädd i fårskinn, djuphäftade linneknäppar, baksida klädd i linnetyg, sitthöjd ca 45 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk design

Kuntoraportti

Obetydligt slitage, nytapetserad

785715

Päivämäärä:

2020-06-21