Kannor skålfat i tenn 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

TENN, 4 dlr, 1800-tal, 2 kannor, mindre fat samt skålfat Johan Fredrik Werrenrath, Lund, höjder ca 3-27, skålfat diameter ca 39 cm

Slitage, bucklor

785853

2020-06-29