Öronlappsfåtölj

Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1920-tal, sametsklädsel, främre ben med hjul, sitthöjd ca 40 cm, skyddsklädsel medföljer

Proveniens: Väija herrgård, Ångermanland

Benen med bruksslitage, senare klädsel, skyddsklädsel med skador

786087

2020-06-22