1514 - Skänk gustaviansk stil
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, gustaviansk, furu med mahognyimiterande målning, dekor av bl a räfflade romber, 2 lådor, dörrpar, 1800-talets början, höjd ca 115, 106 x 41 cm
Proveniens
Carl-Adam "Cama" Lewenhaupt, Landskrona
Bruksslitage
786148
2020-08-23