1514 - Skänk gustaviansk stil

1514 - Skänk gustaviansk stil
1514 - Skänk gustaviansk stil
1514 - Skänk gustaviansk stil
1514 - Skänk gustaviansk stil
1514 - Skänk gustaviansk stil
1514 - Skänk gustaviansk stil

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÄNK, gustaviansk, furu med mahognyimiterande målning, dekor av bl a räfflade romber, 2 lådor, dörrpar, 1800-talets början, höjd ca 115, 106 x 41 cm

Proveniens
Carl-Adam "Cama" Lewenhaupt, Landskrona

Bruksslitage

786148

2020-08-23