Gunnar Nylund, miniatyrer 16 st., Rörstrand

Såld för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 5 st., Rörstrand 1950-tal, stengods, unika, äggskalsglasyr i vitt, grått och beigerosa signerade R SWEDEN GN och olika beteckningar (unikat-numrering), höjd 3-8 cm

786164

2020-09-13