Tyra Lundgren skulptur föreställande fågel

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TYRA LUNDGREN (1897-1979): skulptur, stengods, delvis glaserat, egen ateljé, monogramsignerad TL samt daterad -63, höjd ink sockel ca 18 cm

Ingår i temaauktionen Bankflytten

Smärre slitage

786167

2020-06-26