Tyra Lundgren skulptur föreställande fågel
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TYRA LUNDGREN (1897-1979): skulptur, stengods, delvis glaserat, egen ateljé, monogramsignerad TL samt daterad -63, höjd ink sockel ca 18 cm
Ingår i temaauktionen Bankflytten
Smärre slitage
786167
2020-06-26