Ljuskrona av Fritz Kurz Orrefors

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FRITZ KURZ, ljuskrona, 1940/50-tal, för Orrefors, fem ljusarmar, klarglas, lösa spröt i form av blad och blommor, höjd ca 75, diamater ca 80 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, 1 spröt med genomgående spricka, spricka vid bottenskål, i övrigt smärre slitage

786219

2020-06-24