6 miniatyrer Gunnar Nylund Rörstrand

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 6 st, Rörstrand 1950-tal, stengods, harpälsglasyrer i blå, bruna och gröna nyanser, signerade R SWEDEN GN och olika beteckningar (unikat-numreringar), höjd 4-8 cm

786226

2020-09-13