Berndt Friberg Gustavsbegr
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981) stor vas, Gustavsberg, stengods, brun harpällsglasyr, signerad Friberg samt med Studiohand, årsbokstav J, höjd 36, diameter 15 cm
Ingår i temaauktionen Bankflytten
Bruksspår med mindre slitage kring glasyr, färgstänk samt ytslitage
786286
2020-06-26