Berndt Friberg Gustavsbegr

Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr
Berndt Friberg Gustavsbegr

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981) stor vas, Gustavsberg, stengods, brun harpällsglasyr, signerad Friberg samt med Studiohand, årsbokstav J, höjd 36, diameter 15 cm

Ingår i temaauktionen Bankflytten

Bruksspår med mindre slitage kring glasyr, färgstänk samt ytslitage

786286

2020-06-26