Figuriner av Lisa Larson
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LISA LARSON, figuriner, 3 st., pojke samt "Väst" och "Ivan" ur serien "All världens barn", Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, formgivningsår 1974-75, märkta Lisa L Sweden Gustavsberg, delvis etikettmärkta, pojken signerad Lisa L. Atelje Sweden, höjd ca 7-14 cm
Smärre slitage, obetydliga glasyrnagg kan förekomma
786313
2020-06-24