Figuriner av Lisa Larson

Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson
Figuriner av Lisa Larson

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LISA LARSON, figuriner, 3 st., pojke samt "Väst" och "Ivan" ur serien "All världens barn", Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, formgivningsår 1974-75, märkta Lisa L Sweden Gustavsberg, delvis etikettmärkta, pojken signerad Lisa L. Atelje Sweden, höjd ca 7-14 cm

Smärre slitage, obetydliga glasyrnagg kan förekomma

786313

2020-06-24