Matta grön äng Märta Måås Fjetterström

Klubbat för:

52 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM (1873-1941): "Grön Äng", rölakan, komponerad 1928, tillverkad efter 1941, signerad AB MMF, ca 294 x 204 cm

Kantskador, slitage, fläckar, senare fransar

786333

2020-06-29