Tennbägare med Sverges riksvapen
Klubbat för:
100 EUR
Utropspris
200 EUR
TENNBÄGARE, med lilla riksvapnet i förgylld mässing och emali, gravyr: Till Universitetskanslern Professorn mm G. Koppa med varm hyllning... 1867 28/7 1942, bägaren stämplad Svenskt Tenn, Stockholm, höjd 20 cm, diameter 12,5 cm
Billnäs goes online
Slitage och patinerad
786536
2020-07-04