Tennbägare med Sverges riksvapen

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

TENNBÄGARE, med lilla riksvapnet i förgylld mässing och emali, gravyr: Till Universitetskanslern Professorn mm G. Koppa med varm hyllning... 1867 28/7 1942, bägaren stämplad Svenskt Tenn, Stockholm, höjd 20 cm, diameter 12,5 cm

Billnäs goes online

Slitage och patinerad

786536

2020-07-04