Dosor etc

Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc
Dosor etc

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DOSOR samt SJÖSKUMSPIPA, mestadels nysilver samt mässing, 8 dlr, tidigt 1900-tal, bestående bl.a av: 1 sjöskumpipa, silverbeslag, saknar stämplar, dekor med lejonmaskaron, 1 dosa, silver, stämplad GL, samt kontrollstämpel, otydligt årsbokstav, total silvervikt ca 94 g, mått ca 9x4, sjöskumspipa, längd ca 16 cm

Bruksslitage

786615

2020-06-24