Paavo Tynell golvlampa Idman
Klubbat för:
4 000 EUR
Utropspris
4 500 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, Idman, 1900-talets mitt,
skaft med tvinnad rotting, fotplattan i polerad mässing, bär tillverkarens stämpel, höjd 154 cm.
Billnäs goes online
Smärre åldersrelaterat slitage, skärmen förnyad
786643
2020-07-04