Trädgårdsmöbler

Trädgårdsmöbler
Trädgårdsmöbler
Trädgårdsmöbler
Trädgårdsmöbler
Trädgårdsmöbler
Trädgårdsmöbler
Trädgårdsmöbler
Trädgårdsmöbler

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KORGMÖBLER, (4 dlr), 1900-talets första hälft, bestående av: 1 par fåtöljer samt 2 sidobord, fåtöljer med flätad rygg och sits, armstöd med skuren dekor i form av svanar och avslut i form av lejontassar, senare bemålade, sitthöjd ca 45, rygghöjd 80, bredd 67 cm, sidobordens höjd ca 61,5 diameter 45 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, brott eller sprickor på flätning kan förekomma, senare bemålning

786907

2020-06-25