1537 - Matservis Fish Johnson Bros

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOHNSON BROS, matservis, Fish, 42 delar, flintgods med polykrom dekor av fiskar och sjögräs, bestående av 12 runda mattallrikar, Ø 24 cm, 30 ovala mattallrikar, ca 24 x 26 cm, samt ovalt serveringsfat, ca 31 x 40 cm, 1900-talets andra hälft

Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma

787149

2020-08-23