Matgrupp med dekormålning

Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning
Matgrupp med dekormålning

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATGRUPP, 5 dlr, 1900-talets mitt, 4 stolar samt 1 slagbord, furu, dekormålade med marmorering, bordets höjd ca 74 cm, ihopfällt 80x30 cm, slagskivor á 59 cm, stolarnas sitthöjd ca 46, rygghöjd 91,5 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, troligtvis något senare dekormålade

787288

2020-06-27