Matgrupp med dekormålning
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATGRUPP, 5 dlr, 1900-talets mitt, 4 stolar samt 1 slagbord, furu, dekormålade med marmorering, bordets höjd ca 74 cm, ihopfällt 80x30 cm, slagskivor á 59 cm, stolarnas sitthöjd ca 46, rygghöjd 91,5 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, troligtvis något senare dekormålade
787288
2020-06-27