1543 - Thebe brickor fat karotter

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FOLKE ARSTRÖM, Thebe, 14 delar, brickor, fat och karotter, rostfritt stål, Gense, omkring 1900-talets mitt, (5) runda brickor/fat, Ø ca 24 - 40 cm, (4) ovala brickor/fat, ca 24 x 18 till 47 x 41 cm, (4) karotter, varav 3 med lock, Ø 20 - 22 cm, sockerströare, höjd 8,5 cm

Bruksslitage, enstaka smärre buckla

787334

2020-08-23