1659 - Allmogekeramik

1659 - Allmogekeramik
1659 - Allmogekeramik
1659 - Allmogekeramik
1659 - Allmogekeramik
1659 - Allmogekeramik
1659 - Allmogekeramik
1659 - Allmogekeramik
1659 - Allmogekeramik

Såld för:

600 SEK

Utropspris

800 SEK

ALLMOGEKERAMIK, 3 delar, stor kanna, saltglaserat stengods, märkt NPL, skål/spillkum, Varberg, krus med hänklar, P H Lundgrens stenkärlsfabrik, Stockholm, höjder upp till ca 34 cm

Bruksslitage, nagg, skador

787429

2020-08-23